Top
Servis


Firmamız Seven İklimlendirme Sistemleri yetkili servisi olup Seven İklimlendirme Klima bakım, onarım ve montaj işlerinizde profesyonel iklimlendirme uzmanı ekipleriyle hizmet sunmaktadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Seven İklimlendirme Yetkili servisi güvencesiyle bakım, onarım ve montaj hizmeti veriyoruz.
 • 27 Yıllık sektör tecrübesi ve Seven İklimlendirme uzmanlığı ile kusursuz servis sunuyoruz.
 • Seven İklimlendirme VRF ve diğer merkezi sistem klimalarda uzman olan teknik ekibe sahibiz.
 • %100 müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.


Seven İklimlendirme klima yetkili servisi olan firmamız tüm split klimaların ve VRF klima sistemlerin yetkili satış ve satış sonrası bakım onarım hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Garantili ve garanti süresini tamamlayan iklimlendirme cihazları tarafımızdan bakım ve onarımları yapılmaktadır.

Seven İklimlendirme klima, chiller su soğutma ve VRF klima satış ve satış sonrası hizmetlerinde firmamız profesyonel ekipleriyle hizmetinizdedir. Personelimiz uluslararası eğitmenler tarafından düzenli olarak eğitimlere tabi tutulmakta, her geçen gün gelişen klima teknolojilerinin eğitimleri alınarak ülkemizde bir an önce uygulamalarına geçilmektedir. Profesyonel klima servisi hizmet anlayışımızı Seven İklimlendirme yetkili servis hizmetleriyle birleştirerek müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile sizlerin sorunlarına çözüm sunmak için kendini yenileyen, hiçbir koşulda kalite ve prensiplerinden taviz vermeyen firmamız, geçmişinden gelen tecrübe ve çağımız teknolojisini bir araya getirmektedir.

Seven İklimlendirme Teknik Servis Hizmetlerimiz:

 • Garantili Seven İklimlendirme klima montajı ve de montaj hizmeti
 • Garantili klima bakım ve onarım hizmetleri
 • Garanti dışı klima montaj de montaj hizmetleri
 • Garanti dışı klima bakım ve onarım hizmetleri
 • VRF klima montajı ve de montajı
 • VRF klima sistemleri bakımı ve tamiri
 • Chiller su soğutma bakım montajı ve de montajı
 • Chiller su soğutma bakımı ve tamiri


Seven İklimlendirme Klima Tamir Servisi
Seven İklimlendirme Yetkili Servisi olan firmamız split, ticari seri, multi split ve VRF klimalarda uzman personellere sahiptir. Garanti süresi içerisinde veya garantisi dolan klimalarınızda arıza oluşması durumunda bizi arayarak servis kaydı oluşturabilir, klimanızı işin uzmanına yetkili servis güvencesiyle teslim edebilirsiniz.

Klimaların uzun ömürlü bir şekilde kullanımı için arıza tespitinin işinin ehli olan bir uzman tekniker tarafından yapılması ve orijinal kaliteli yedek parçalar kullanılarak tamirin gerçekleştirilmesi gereklidir. Özel servis adı altında çalışan yeterliği uzmanlığı olmayan kişi ya da kurumlar tarafından yapılan onarım işlemlerinde kullanılan kalitesiz yedek parçalar klimanızın bir süre sonra tekrar arızalanmasına neden olabilir. Klimanız arızalandığında yıllarca kullanmaya devam etmek istiyorsanız mutlaka yetkili servislerin müdahale etmesini sağlayın. Firmamızdan aldığınız onarım hizmetlerinde 1 YIL değişen yedek parça garantisi verilerek tamir edilir. Seven İklimlendirme Servisi olan firmamız, bir daha aynı sorunu yaşamamanız için yüksek kalitede yedek parçalar ve uzman servis personelimiz ile hizmet vermekteyiz.

Klimalar Neden Arızalanır?
Tüm elektrik, elektronik ve mekanik cihazlarda olduğu gibi her malzemenin bir ömrü vardır. Bazı durumlarda miladını tamamlayan yedek parçalar arızaya sebep olabildiği gibi şehir şebekesindeki voltajın zaman zaman yükselmesi de cihazlara zarar vermektedir. Çalışma geriliminden daha yüksek voltaja maruz kalan elektronik kart, elektromekanik parçalar veya kondansatör bir süre sonra yüksek gerilime dayanamayarak arızalanabilmektedir.

Bu arıza nedenlerinin haricinde gerekli periyodik bakımların zamanında yapılmaması, özensiz klima montajı, montaj esnasına bakır boru yerine alüminyum boru tesisatı kullanılması veya yetersiz kalitede olan soğutucu akışan gazların kullanımı da arızaya sebebiyet verebilir.

Seven İklimlendirme Klima Servisi, tüm onarım hizmetlerinde eğitimli ve uzman kadrosuyla müdahale ederek sunduğu hizmetle müşteri beklentisinin üzerinde bir gayret harcamakta ve yüksek müşteri memnuniyeti ile hizmet vermektedir.


Seven İklimlendirme Klima Bakım Servisi
Klimalar ortamı ayarlanan ısı seviyesine getirebilmek için ortam havasını içeri çekerek evaporatörde bulunan plakalardan geçirirken ısıtmakta veya soğutmaktadır. Bu işlem esnasında klimanın içine çekilen hava önce filtreden geçirilmekte ve havadaki partiküllerin bir kısmının buraya tutarak temizlemektedir. Ancak çok daha ince boyutlardaki partiküller filtreye takılmadan geçmekte ve evaporatöre tutunmaktadır. Burada oluşan birikme bir süre sonra daha fazla tutunamayarak iç ortama geri verilir. Biriken partiküllerin içeri verilmesi sağlıksız hava koşulları oluşmasına ve zamanla kötü koku yayılmasına da neden olmaktadır. Sağlıksız ortam havası tüm bireylere zarar verdiği gibi küçük çocuklara ve akciğerinde rahatsızlık bulunanları daha fazla rahatsız etmektedir. Üstelik filtrenin kullanıcılar tarafından temizlenmesi bu durumu engelleyemez. Çünkü sorunun en büyük kaynağı evaporatör plakalarına yapışan organik ve inorganik tozlardır.

Klimalarınıza düzenli olarak bakım yaptırdığınız takdirde partiküller zarar verecek kadar birikmeden sorunun önüne geçmiş olursunuz. Klima bakımlarınızı uzman iklimlendirme teknisyenlerinden aldığınızdan emin olmak için Seven İklimlendirme klima servisinden hizmet alabilirsiniz. Seven İklimlendirme klima yetkili servisi güvencesiyle, yeterli yetkinliğe ve eğitime sahip olan uzmanlarımız en ince ayrıntısına kadar klimalarınıza bakım ve gerekli kontrolleri yaparak sağlıklı ve temiz bir ortam havasına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Klimalara Ne Zamanlar Bakım Yapılmalıdır?
Klimaların bakım zamanları hangi alanda kullanıldığına göre değişiklik göstermektedir. Bir ortamda ne kadar çok toz varsa ve kalabalık ise klimalara da o kadar sık bakım yapılmalıdır.

Ev veya küçük ofislerinizde kullandığınız klimalarınızın 6 ayda bir tercihen mevsim geçişlerinde bakımlarının yapılması gerekmektedir. Yaz ayları başlamadan tercihen Mayıs ve Nisan aylarında yaz bakımı, kış ayları başlamadan tercihen Eylül - Ekim aylarında kışlık bakımını yaptırmalısınız. Kısacası klimanızı ısıtmada ve soğutmada kullanmaya başlamadan hemen önceki mevsim geçişinde yaptırmanız sağlığınız için faydalı olacaktır. Ancak klimanın sadece yaz aylarında veya sadece kış aylarında kullanıldığı evlerde yılda bir kere mevsim girişinde yapılması yeterli olacaktır.

Klimanın çok daha çabuk toz topladığı işyeri, atölye, mağaza, hastane ve diğer alanlarda ise daha sık klima bakımları yapılması hem çalışan ve müşterilerin sağlığı hem de klimanın arızalanmaması için gereklidir. Klimanızı uzun zaman kullanılmadığı takdirde çalıştırılmadan önce bakım yapılması gerekir. Bu duruma örnek olarak ısıtma kombi farklı bir sistem kullanılan evlerin sadece yaz aylarında klimayı çalıştırması söylenebilir. Seven İklimlendirme Klima Servisi profesyonel periyodik bakım hizmetleri sunmaktadır. Klimalarınıza özenle ve uygun fiyatlarla genel bakım ve kontrolünün yapılması için lütfen bizi arayın.Seven İklimlendirme Klima Montajı
Mevcut klimanızı farklı bir yere taşımak veya yeni satın aldığınız klimanın montajının yapılmasını istiyorsanız bizi arayarak uzman personelimiz tarafından kaliteli montaj malzemeleri kullanılarak kurulum yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Seven İklimlendirme klima servisi firmamız orijinal malzeme kullanarak ve eğitimli yetkin personelleri ile montaj hizmetleri sunmaktadır. Klimalarınızın sağlıklı bir şekilde çalışması için gerekenleri çok iyi biliyor, bilgi ve uzun yılların tecrübesi ile montaj hizmetleri veriyoruz.

Merdiven altı tabir edilebilecek bazı servislerin kullandığı alüminyum borular zamanla aşınarak tesisatta kaçaklara neden olmakta ve klima gazının boşalarak arızalanmasına neden olmaktadır. Bakır boru ilk kurulumda bir miktar daha maliyetli olmasına karşılık daha dayanıklı bir tesisata sahip olursunuz ve ilerleyen zamanlarda daha çok masraf çıkabilecek arızalardan korunursunuz.

Seven İklimlendirme Klima montajlarında bakır boru bağlantıları özenle yapılmalı, su drenaj hattına gerekli eğim verilerek soğutma esnasında oluşan suyun tahliyesinin kolay olması sağlanmalıdır. Montaj esnasında ilave gaz gerekmesi durumunda klimanız ile uyumlu ve yüksek kalitedeki gaz ile şarj edilmelidir. İç ve dış ünite arasında sinyalizasyonu sağlayan kabloların kaliteli koaksiyel kablo olması gerekmektedir. Aksi takdirde ilerleyen zamanda sinyalizasyon hataları meydana gelerek klimanız arıza vermeye başlayacaktır. Seven İklimlendirme Klima teknik servisi personelimiz tüm bu hassas noktalara ve kaliteye önem vermekte ve özenle hizmet vererek müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Seven İklimlendirme Servis Talep Formu

Aşağıdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

Kişisel Bilgileriniz gizlilik sözleşmesi gereğince 3. kişiler ile paylaşılmayacaktır.